2418/147
En stupa figur af patineret kobberlegering. Tibet, 13./14. årh. Vægt 238 g. H. 11 cm.
Fremstår med alders- og brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 29. april 2024
Vurdering
Hammerslag
28 bud
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||