2420/666
Armstol med stel af stained beech. Ryg, sæde og armlæn betrukket med lyst velour. Model B123. Udført hos Planmøbel, Aarhus.
Model oprindeligt tegnet til Aarhus Raadhus, 1941, Cirka 1937–1942.
Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser og mærker. Mindre revner i træet.
Vurdering
Hammerslag
14 bud
1037237 | ||
837203 | ||
1037237 | ||
1151531 | ||
1037237 | ||
1151531 | ||
1037237 | ||
1151531 | ||
312972 | ||
1151531 | ||
1069736 | ||
1151531 | ||
312972 | ||
1151531 |