2421/263
Et par kinesiske kander samt et par skåle af porcelæn, dekoererede i jernrød glasur, kanderne med blomster i emaljefarver. 19.-20. årh. Kander H. 14. Skåle H. 7. Diam. 19. (4)
Skåle med mindre brændingsrevner langs kanterne, den ene med brændingsrevne under bunden. Fremstår med alders- og brugsslitage.
Fra
i
Aarhus
Vurdering
1 bud
1124368 |
Levering
Levering i USA fra
Log ind for at se den nøjagtige pris for levering til din adresse.