2421/​263

Et par kinesiske kander samt et par skåle af porcelæn, dekoererede i jernrød glasur, kanderne med blomster i emaljefarver. 19.-20. årh. Kander H. 14. Skåle H. 7. Diam. 19. (4)

Skåle med mindre brændingsrevner langs kanterne, den ene med brændingsrevne under bunden. Fremstår med alders- og brugsslitage.

Fra i Aarhus
Vur­dering

2.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?

1 bud

Tidspunkt Byder Bud
1124368 1.000 DKK
Levering

Levering i USA fra 820 DKK forudsat den endelige pris ikke overstiger 50.000 DKK

Log ind for at se den nøjagtige pris for levering til din adresse.