2421/​519

Mogens Koch (f. Frederiksberg 1898, d. København 1992)

Sæt på fem skabe af massiv mahogni, inkl. fem sokler. Udført og mærket hos Rud. Rasmussens Snedkerier. H./B. 76. D. 36. (10)

Fem nøgler medfølger.

Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker. Ujævn falmet. En dør delvist løs, mangler tre skruer til beslag.

I Lyngby
Vur­dering

25.000–30.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?

1 bud

Tidspunkt Byder Bud
1110188 17.500 DKK