2421/​570

Hans J. Wegner (f. Tønder 1914, d. Gentofte 2007)

Et par armstole af teak. Sæde samt ryg betrukket med brunt farvet skind. Model JH-525. Udført hos snedkermester Johannes Hansen, med plakette herfra. (2)

Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker. Skind med nogle krakeleringer, ene sæde med hul.

I Lyngby
Vur­dering

6.000–8.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?

3 bud

Tidspunkt Byder Bud
1151656 3.400 DKK
959679 3.200 DKK
1151656 3.000 DKK