2421/570
Hans J. Wegner (f. Tønder 1914, d. Gentofte 2007)
Et par armstole af teak. Sæde samt ryg betrukket med brunt farvet skind. Model JH-525. Udført hos snedkermester Johannes Hansen, med plakette herfra. (2)
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker. Skind med nogle krakeleringer, ene sæde med hul.
I
Lyngby
Vurdering
3 bud
1151656 | ||
959679 | ||
1151656 |