2420/​882

Severin Hansen Jr. (f. 1936, d. 2020, Møbeldesigner)

Et par sideborde af palisander. Model 41B. Udført og mærket hos Haslev Møbelsnedkeri. 1960'erne. H. 41. L. 49. B. 32. (2)

Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker.

Vur­dering

6.000 DKK

Hammerslag

1.200 DKK

13 bud

Tidspunkt Byder Bud
1151387 1.200 DKK
1142395 1.150 DKK
880748 (Autobud) 1.100 DKK
312972 1.050 DKK
880748 (Autobud) 1.000 DKK
312972 950 DKK
880748 (Autobud) 900 DKK
312972 850 DKK
880748 (Autobud) 800 DKK
312972 750 DKK
880748 700 DKK
1142395 650 DKK
823958 600 DKK