2421/764
Dansk snedkermester
Tre-personers sofa med ben af mahogni, betrukket med lyst møbelstof. 1930–40'erne. L. 200.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. Betræk med pletter. Forben med fugtskjolder.
I
Aarhus
Vurdering