2421/576
Hans J. Wegner (f. Tønder 1914, d. Gentofte 2007)
“Kinastolen”. Et sæt på fire stole med stel af mahogni. Sæde betrukket med brunt, farvet, dybthæftet skind. Model 4283. Formgivet 1944. Udført og mærket 1998 hos Fritz Hansen. (4)
Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser og mærker.
I
Lyngby
Vurdering
6 bud
855127 (Autobud) | ||
835148 | ||
855127 | ||
1135774 (Autobud) | ||
855127 | ||
1135774 |
Levering
Levering i USA fra
Log ind for at se den nøjagtige pris for levering til din adresse.