2421/​576

Hans J. Wegner (f. Tønder 1914, d. Gentofte 2007)

“Kinastolen”. Et sæt på fire stole med stel af mahogni. Sæde betrukket med brunt, farvet, dybthæftet skind. Model 4283. Formgivet 1944. Udført og mærket 1998 hos Fritz Hansen. (4)

Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser og mærker.

I Lyngby
Vur­dering

40.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?

6 bud

Tidspunkt Byder Bud
855127 (Autobud) 38.000 DKK
835148 36.000 DKK
855127 34.000 DKK
1135774 (Autobud) 32.000 DKK
855127 30.000 DKK
1135774 28.000 DKK
Levering

Levering i USA fra 250 DKK forudsat den endelige pris ikke overstiger 50.000 DKK

Log ind for at se den nøjagtige pris for levering til din adresse.