2420/930
Henry Kjærnulf (f. Ubberud 1911, d. 1975)
Et sæt på seks stole af eg, betrukket med blåstribet uld. Model 54. Udført hos Nyrup Møbelfabrik. (6)
Litteratur: Produktkatalog fra Nyrup Møbelfabrik.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker.
Vurdering
Hammerslag
11 bud
1090415 | ||
122744 (Autobud) | ||
974362 | ||
122744 (Autobud) | ||
974362 | ||
122744 (Autobud) | ||
974362 | ||
122744 | ||
1090415 | ||
974362 | ||
1090415 |