2420/58
Peder Holm (f. 1797, d. 1875, organist i Vor Frue Kirke, Aarhus)
Sommerlandskab med udsigt over Aarhus Bugt set fra Moesgård. Sign. monogram, 1861. Olie på lærred. 60×82.
Krakeleringer. Let skævvredet i ramme.
Bemærkninger
Bemærk: Emnet er omfattet af Hvidvaskloven. Ved hammerslag på 50.000 kr. eller mere inklusivt salær skal køber aflevere kopi af gyldigt billede-id og adresselegitimation for at få udleveret emnet.
Ældre malerier, møbler og varia, 13. maj 2024
Vurdering
Hammerslag
15 bud
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||