Thorvald Bindesbøll (f. København 1846, d. sst. 1908)
Samling på ni mindre dekorationsmønstre. Usigneret. Akvarel og tusch på papir. Bladstørrelse 11×11–16×22. (6)
Undersøgt i ramme. Papiret er gulnet. Revner. Fugtpletter.
Bemærk: Emnet er omfattet af Hvidvaskloven. Ved hammerslag på 50.000 kr. eller mere inklusivt salær skal køber aflevere kopi af gyldigt billede-id og adresselegitimation for at få udleveret emnet.
1 bud
943307 |
Levering i USA fra
Log ind for at se den nøjagtige pris for levering til din adresse.