2420/608
Yngve Ekström (f. Hagafors 1913, d. 1988)
“Lamino”. Et par lænestole af formbøjet eg, betrukket med bordeaux skind. Formgivet 1956. Udført og mærket hos Swedese, Sverige, 2014. (2)
Dette emne er belagt med kunstnerafgift.
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Enkelte ridser og mærker.
Vurdering
Hammerslag
8 bud
1015362 | ||
972392 | ||
1015362 (Autobud) | ||
972392 | ||
1015362 | ||
972392 | ||
510554 | ||
1015362 |