2421/​567

Niels O. Møller (f. 1920, d. 1982)

Et sæt på fire stole med stel af eg, sæde udspændt med papirgarnsflet. Model 71. Formgivet 1951. Udført hos J. L. Møller, Højbjerg. (4)

Dette emne er belagt med kunstnerafgift.

Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser og mærker. Finérskader. Pletter og smuds.

Fra i Lyngby
Vur­dering

6.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?

1 bud

Tidspunkt Byder Bud
936267 3.000 DKK