2418/105
Qingbai skål indridset med skyformationer og dekoreret i grønlig glasur. Song 960–1279. Diam. 17,5 cm.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Glasur med krakeleringer. Ridser.
Ældre malerier, møbler og varia, 29. april 2024
Vurdering
Hammerslag
2 bud