2420/961
Henry Kjærnulf (f. Ubberud 1911, d. 1975)
Et sæt på fire stole af eg, betrukket med blå uld. Model 66. Udført hos Nyrup Møbelfabrik. (4)
Litteratur: Produktkatalog fra Nyrup Møbelfabrik.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker.
Vurdering
Hammerslag
11 bud
122744 | ||
974362 | ||
122744 (Autobud) | ||
974362 | ||
122744 (Autobud) | ||
974362 | ||
122744 | ||
974362 (Autobud) | ||
122744 | ||
974362 | ||
970848 |