2418/815
Jacob & Josef Kohn
Møblement af formbøjet bøg best. af Fire stole, bænk samt bord. Udført og delvist mærket hos Jacob & Josef Kohn. Ca. 1900. Møblerne er senere uoriginalt hvidmalede. Bænk L. 129. Bord diam. 76. (6)
Brugspatina, herunder ridser, mærker samt nogle tørrevner. Stel med uoriginal hvid bemaling. Malingen er løbet flere steder samt med talrige krakeleringer og afskalninger.
Moderne kunst og design, 30. april 2024
Vurdering
Hammerslag
Ikke solgt