2420/5
Fransk kaminur af forgyldt bronze, urhus i form af katedral i gotisk stil, base af træ med spillemaskine. Ca. 1820. H. 64. B. 27. D. 15.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Uret fungerer, men der garanteres ikke for funktionaliteten. Pendul og Optræksnøgle medfølger.
Vurdering
Hammerslag
31 bud
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||