Et par Canton urtepotteskjulere af emalje, dekoreret i farver med blomster, fugle og sommerfugle. Samt to prydtræer med blade af lyserødt glas, det ene med stand af nefrit. 20. årh. Urtepotteskjulere H. 10. L. 15. B. 15. Prydtræer H. 24 og 29. (4)
Prydtræer med nogle mangler og løse dele, knækket bark. Det ene træ med limet sokkel, kan ikke stå af sig selv. Urtepotteskjulere med aflejringer indvendigt.
1 bud
295626 |
Levering i USA fra
Log ind for at se den nøjagtige pris for levering til din adresse.