2418/211
Kinesisk komposition med personer i haveeksteriør. Tusch og vandfarve på silke. Sign. Long Zhi Qian Fu. Indrammet. Billede 25×32 cm.
Proveniens: Dansk privatsamling
Aldersrelaterede spor.
Ældre malerier, møbler og varia, 29. april 2024
Vurdering
Hammerslag
3 bud