2419/60
Russisk lågbæger af sølv, indvendig forgyldt, drevet med blomster og bladværk samt kartouche med gravering Sergius Sasikott, 1857. Utydeligt mesterstempel. Vægt ca. 500 g. H. 18 cm.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Fremstår med mindre buler.
Vurdering
Hammerslag
21 bud
1130563 | ||
815127 (Autobud) | ||
1130563 | ||
815127 | ||
977761 | ||
1010386 | ||
900678 | ||
977761 | ||
900678 | ||
977761 | ||
900678 | ||
977761 | ||
900678 | ||
51973 | ||
900678 | ||
51973 | ||
900678 | ||
51973 | ||
900678 | ||
51973 | ||
900678 |