2420/253
Kinsisk ottekantet famille verte opsats af porcelæn, dekoreret med bjerglandskab, fanen med buddhistiske symboler. 18.-19. årh. H. 10. Diam. 29.
Restaureret på spejlet samt større jernplet. Talrige minimale jernpletter på undersiden af fadet. Brændingsfejl på spejl samt større brændingsfejl ved samlingen mellem fod og fad.
Vurdering
Hammerslag
13 bud
1059713 | ||
295626 | ||
1135064 | ||
916319 (Autobud) | ||
1135064 | ||
916319 | ||
1119251 (Autobud) | ||
893068 | ||
1119251 | ||
295626 | ||
1087855 | ||
1135064 | ||
295626 |