2420/789
Dansk møbeldesign
Et par lænestole med stel af bøg, løse hynder i sæde og ryg betrukket med sort skind. 1950–60'erne. (2)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. Hynder med senere betræk.
Vurdering
Hammerslag
1 bud
1085713 |