Ure /
Standure
2421/131Lyngby
Michael Bird: London; Engelsk George II standur. Ca. 1700. H. 215. B. 54. D. 34.
Vurdering :
25.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2421/2
Rokoko standur af hvidmalet og guldstafferet træ. Urskive sign. Jean George Lüderitz, Christiansfeld. 18. årh. H. 213.
Vurdering :
4.000–6.000 DKK Ikke solgt
2420/119
Stort standur i søjleformet kasse af bemalet og guldstafferet træ. 18. årh.s slutning. H. 220. B. 59.
Vurdering :
6.000 DKK Hammerslag:
4.200 DKK