Ure /
Standure
2 hammerslag
2421/131
Michael Bird: London; Engelsk George II standur. Ca. 1700. H. 215. B. 54. D. 34.
Vurdering :
25.000 DKK Hammerslag:
17.000 DKK -
2421/2
Rokoko standur af hvidmalet og guldstafferet træ. Urskive sign. Jean George Lüderitz, Christiansfeld. 18. årh. H. 213.
Vurdering :
4.000–6.000 DKK Ikke solgt